Bu Ürüne Bakanlar Bunlarada Baktı
Siyaset Felsefesine Giriş - Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar - 9786052415252
Barkod: 9786052415252
Sayfa Sayısı: 210
Ebat: 14x19
Baskı Yeri: Ankara

Siyaset Felsefesine Giriş

Fiyatı:25.00TL
Kazancınız
   

Sepete EkleGönder
taksit

Siyaset Felsefesine Giriş


ÖN SÖZ
Siyaset bir toplumda devlet yönetimiyle toplum üyeleri arasındaki ilişkileri aynı zamanda uluslararası düzeyde toplumsal münasebetleri belirleyen önemli bir faaliyettir. Bu faaliyet yönetme hakkını kazanma çabasını kazanılan yönetim hakkını korumayı yönetim işlerini ve devlet etkinliklerini yürütmeyi içerir. Bu nedenle siyaset tarih boyunca önemli olan ve günümüzde de önemini koruyan bir kavramdır. Siyaset felsefesi de siyaset üzerine eğilen önemli disiplinlerden biridir.
Çalışmamız siyaset felsefesinin ne olduğunu ve siyaset felsefesinin temel problemlerini konu almaktadır. Buna göre siyasetin ne olduğu siyasetle ilgilenen disiplinlerin nasıl bir yöntem uyguladıkları siyaset felsefesini bu disiplinlerden ayıran temel niteliklerin ne olduğu verilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda siyaset felsefesinin siyaseti nasıl ele aldığı değerlendirmelerinde nasıl bir yöntem kullandığı problemleri ortaya koyuşu ve bunlara ürettiği alternatif çözümler siyaset felsefesinin önemli filozoflarının yaklaşımları ve bu disiplinin temel kavramları aracılığıyla irdelenmiştir.
Siyaset felsefesini temel unsurlarıyla vererek siyasetin analitik değerlendirilmesiyle ilgili bilgi kazanımının önemini göz önüne alıp bu alana katkı sunmaya çalıştık. Çalışmamızın bu noktadaki amacı ise siyaset felsefesiyle ilgili kendilerine temel oluşturacak lisans öğrencilerine kaynak oluşturmaktır.
Son olarak çalışmamıza ciddi tashih ve redaksiyon katkılarından dolayı Önder İPLİKÇİ’ye ve esere yayınları arasında yer veren Pegem Akademi Yayıncılığa teşekkürü bir borç biliriz.
M. Hanifi MACİT
Alper İPLİKCİ
Mustafa BİNGÖL
2018
Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Adınız:Artıları
Eksileri
Yorumunuz:
Fotoğraf Ekle
Foto Link (url):
Doğrulama kodunu giriniz:


Benzer Ürünler
Etiketler:9786052415252